Nagyböjt. 2.vasárnapja 2019.márc.17 - 24.

1. Szent József közeledő ünnepe miatt, ma a 9-órai szentmisében áldjuk meg az édesapákat(nagypapákat). A szentmise után áldomás várja őket.
  2. Szerdán mondókára várjuk az édesanyákat.
  3. Csütörtökön a szentmise előtt Jézus vár bennünket. Szentmise után a felnőttek bibliaórája.
  4. Pénteken a keresztutat a gitáros kórus vezeti. Pénteken folytatódik a jegyesek fölkészítése.
  5. Szombaton a kicsik hittanja és a kiscserkészek foglalkozása. A szombat esti szentmisében a keresztségre készülők KIVÁLASZTÁSA.
  6. Csütörtök-péntek-szombat este NAGYBÖJTI LELKIGYAKORLAT. A ferenciek teréről Damján, ferences atya vezeti. Helyi szokás szerint mindhárom este egy órás beszélgetés követi a hittanteremben. Mindhárom este Árpád atya is gyóntat. Használjuk ki!!
  7. Március utolsó hetében - országosan - száraz élelmiszert gyűjtünk. A sekrestyébe hozzuk be. Kapható még Ferenc pápa könyve. Fiataloknak a Youcat gyónási könyvecskéje! Az eucharisztia társasjátékot meg lehet rendelni.
  8. Tavaszi zarándoklatain: Bácska - Báta - "Pápa". Bácskába még van három hely. Bátára előleggel jelentkezzünk. A pápalátogatásra - betegség miatt - hat hely lett.
  9. A sekrestyénél szőlővesszőt találunk, és egyik testvérünk árvácskákat ajánlott fel.
  10. Péntek éjjel a cukrászunknál új kis élet született: JANKÓ DÓRA 3,560/50 cm. Egy kisfiú után, egy kislány. Isten éltesse!

Kispál György Plébános

Feltöltés alatt... Aktuális események a heti hirdetésekben!

Kispál György Plébános

Logopédia Gyerekeknek

Írta: Admin, 2019-02-24 13:44:58

Logopédia

Jelentkezni a vekoppalyazat@gmail.com email címen keresztül lehet.

Nagy Péter Előadás

Írta: Admin, 2019-02-23 19:58:34

Nagy Péter

Betegek Szentmiséje

Írta: Admin, 2019-02-16 12:04:06

Minden ember szegény, rászoruló és szükséget szenvedő. Amikor megszületünk, az élethez szükségünk van szüleink gondoskodására, és életünk egyetlen szakaszában sem lehetséges, hogy teljesen függetlenedjünk másoktól és lemondjunk a segítségükről, senki sem tudja teljesen levetni magáról a kiszolgáltatottság kötelékeit. Mindez annak az állapotnak a sajátossága, amelyet „teremtettségnek” nevezünk. Ennek az igazságnak az őszinte felismerése segít minket, hogy alázatosak maradjunk és bátran gyakoroljuk a szolidaritást mint az élethez szükséges, nélkülözhetetlen erényt.

Betegek Szentmiséje

Ez a felismerés felelős és felelősségtudatot ébresztő cselekvésre indít minket, egy olyan értéket szem előtt tartva, amely egyszerre egyéni és társadalmi is. Amikor az ember saját magát nem mint önálló és önmagába záródó világot szemléli, hanem mint egy olyan lényt, amely természeténél fogva szorosan kapcsolódik másokhoz, akiket kezdettől fogva testvérének tart, akkor válik lehetségessé a szolidáris és a közjóra irányuló cselekvés. Ne féljünk beismerni azt, hogy szükséget szenvedők vagyunk, és képtelenek arra, hogy mindent biztosítsunk magunknak, amire szükségünk van, mert egyedül és kizárólag a saját erőnkre támaszkodva nem tudjuk legyőzni a korlátainkat. Ne féljünk ettől a felismeréstől: Isten saját magát megalázta Jézusban (vö. Fil 2,8), és lehajolt hozzánk, lehajol szegénységünkhöz, hogy segítsen minket – megajándékozva mindazzal, amit magunktól soha sem érhetünk el.

Galéria megtekintése...

... a cselekvés egyetlen kritériuma az önként adott szeretet kell, hogy legyen, tekintet nélkül nyelvre, kultúrára, bőrszínre vagy vallásra. Az ő példája arra indít minket, hogy az öröm és a remény új horizontjait nyissuk meg a rászoruló emberiségnek, különösen is a szenvedőknek, akiknek megértésre és gyengédségre van szükségük.
Az emberi cselekvés ingyenessége a kovász az önkéntesek számára, akiknek szolgálata nagy fontossággal bír a szociális és betegápolási szektorban, és ékes módon utánozza az irgalmas szamaritánus lelkiségét.

Ferenc pápa

Egri fiúkórus szereplése

Írta: Admin, 2019-01-25 00:04:36

Miserend és Urnatemető

GPS-be XXI. Kerület BÉKE TÉR-t kell betáplálni!

Nagyböjt. 2.vasárnapja 2019.márc.17 - 24.

2. Szerdán mondókára várjuk az édesanyákat.