Hanganyagok

Lelkigyakorlat - Finta József:

Miserend és Urnatemető

GPS-be XXI. Kerület BÉKE TÉR-t kell betáplálni!

Virágvasárnap 2019.ápr.14 - 21.

1. Kezdődik a Nagyhét, Virágvasárnap a kolostor udvarán kezdjük az ünnepi szertartást.
  2. Kedden 10-kor Csepel közepén, a Rákóczi téren a családok és a gyermekek örömére hatalmas játszótér nyílik.
  3. Szerdán mondókára várjuk az édesanyákat.
  4. A SZENT HÁROM NAP eseményei:
    • NAGYCSÜTÖRTÖK: 19,00-kor kezdődik az utolsó vacsora miséje, utána virrasztás
    • NAGYPÉNTEK: 18,30 keresztút a képviselő testülettel, utána 19,00-kor szertartás, Nagypénteken délben közös keresztút a Tamariska dombon. Családoknak remek vallásos kirándulás is a szép környezetben. Este a hittanteremben levetítjük a Passiót. Nagypéntek szigorú böjti nap!!!
    • NAGYSZOMBAT: 20,00 FÖLTÁMADÁSI SZERTARTÁS. Nagyszombat reggel 8-kor nyitjuk a SZENTSÍRT. Egész nap várjuk az imádkozókat. Minél több család jöjjön el, hozzuk a gyermekeket!! Este a templom előtt a TŰZSZENTELÉSSEL kezdünk, a végén gyertyás körmenettel zárunk.
  5. HÚSVÉTVASÁRNAP a 7-es és 9-es szentmisék előtt ételszentelés. A 9-órai szentmise után a hittanterembe várjuk az egyházközség segítőit. HÚSVÉTHÉTFŐN 7, 9 és 18-órakor vannak szentmisék, de 11-kor NEM!!
  6. Húsvéti kiadásainkra a középső perselybe kérjük a testvérek segítségét.
  7. Tavaszi zarándoklataink: Báta, Bácska "Pápa". Máriakéménd - Mohácsra még van két hely. A bácskai buszra még három. A csíksomlyói zarándokok rövid tájékoztatóért jöjjenek be a sekrestyébe.
  8. A mai Új Ember több cikkét ajánljuk. A fiatalokhoz külön is szól a Passió-film főszereplője.
  9. Köszönetet mondunk az éjszakai keresztút segítőinek. Sokan imádkoztunk a pesthidegkúti varázslatos környezetben. Köszönet a virágvasárnapi szertartás segítőinek, különösen a Werner kórusnak!
  10. Mindenkinek áldott készületet kívánunk Nagyhét minden eseményére.