Betöltés...

2020-10-20 17:52:19

Legóépítés
Terence Hill

Mélyen vallásos ember, akinek Assisi Szent Ferenc a példaképe. Sajátja mellett két gyermeket is örökbe fogadott, lemondott a nagy pénzekkel járó erőszakos filmek főszerepeiről, hogy immáron két évtizede boldog Matteo atya maradhasson. Király Levente Zsugabubus című új könyvében lélekemelő gondolatok olvashatók a 81 éves legendától.

A teljes cikk a MagyarNemzet.hu-n olvasható.

KEK Közös Olvasás

Szeptember 21-én kezdetét veszi a NEK 3+1., negyedik előkészületi éve. A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) Titkársága szeretne ennek az évnek a lelki részéhez segítséget nyújtani.

A teljes cikk a MagyarKurír.hu-n olvasható.

Keresztút

2020-08-19 19:57:32

Kedves Testvérek!

Mindenki értesült róla, hogyan gyalázták meg a Tamariska keresztútját. Püspökünk a képek láttán, a helyzetet megismerve, "világos egyházellenes tettnek" mondta. A trianoni keresztünk képeinek összetörése, letépése - ugyancsak Csepel utcáin - pedig a magyarság elleni támadás. Szépen vagyunk.

A keresztúttal kapcsolatban a következőt mondom:

1. Szeptember első vasárnapján mindhárom csepeli rom.kat templomban gyűjtés lesz a helyreállításra. Szeptember 14-én hétfőn, a Szent Kereszt ünnepén, 18,00-kor közös engesztelő keresztút a Tamariskán. Erre a nem katolikus keresztényeket is várjuk! Írjátok be a naptárba.

2. Kérem és javaslom: a helyreállításig lehetőleg minden nap menjen ki egy ember/házaspár/család/baráti közösség stb. keresztutat járni - imádkozni!
Tehát lássák az emberek, és lássák az egyház ellenes erők, hogy nekünk Krisztus áldozata/szeretete fontos!

György atya

- 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 -

GPS térképben: XXI. Kerület BÉKE TÉR

Plébánia számlaszáma:
Név: Budapest Csepel-Csillagtelep Rk. Plébánia
Bankszámlaszám: 11721026-20016715

Évközi 30. vasárnap 2020.okt.25 - nov.1.

1. Még egy hétig imádkozzuk közösen a rózsafüzért.
  2. Csütörtökön az Úr vár minket a szentségimádásra. Heti jelmondat: Ő néven szólít: szívünk minden bánatát elmondhatjuk neki.
  3. Szombat este zárjuk a közös rózsafüzér imát.
  4. Jövő vasárnap MINDENSZENTEK ünnepe. A vírus miatt vasárnap a temetőben nem lesz szentmise, de HALOTTAK NAPJÁN igen. Az urnatemető három napig lesz nyitva, szombaton-vasárnap és hétfőn. Halottak napján lesz 100 éve, hogy megnyílt a temető.
  5. A karitasz raktár a szokásos pénteki napon tud fogadni adományokat. Előre hirdetjük, hogy két hét múlva karitászunk élelmiszert gyűjt a piac melletti SPAR áruházban.
  6. Naponta szeretettel gondoljunk az egészségügyi dolgozókra. Ők nem futhatnak el, nem zárkózhatnak be. Nem dolgozhatnak táv-munkában. Csak félhetnek és szoronghatnak
  7. A szünetben hétfőn a Tamariska dombra megyünk gyalog, kedden a Daru domb mellé biciklivel, csütörtökön a tököli parkerdőig biciklivel. Mindhárom nap 9-kor indulunk a templomtól. A gyerekek egymáshoz nem érhetnek, és mindenkinek maszkot kell hozni.