Betlehem készítő verseny

Jótékonysági vásár

Írta: Admin, 2019-10-21 10:04:56

Jótékonysági vásár

„köszönjük a helytállást, köszönjük a készséget, köszönjük a szegények megpillantását és köszönjük, hogy bennük Krisztust látják, s nekik Krisztus szeretetét viszik.”
Spányi Antal megyéspüspök

Valamikor az ősegyházban az apostolok diakónusokat szenteltek fel erre a szolgálatra, vagyis azért, hogy a közösségben támogassák az elesetteket, gondoskodjanak a betegekről, magányosokról. Ma ezt a feladatot a Katolikus Egyházban a Karitász vállalja fel, mégpedig úgy, hogy minden egyházközségben karitász csoportokat hoztak létre, olyan tagokat gyűjtve, akik önként, a szeretet jegyében vállalták ezt a szolgálatot.

Köszönjük a ruharaktár szolgálatos Karitász csoport tagoknak a szorgalmas előkészületeket és mindenkinek aki hozzájárult akár szolgálatával, akár adományával, vásárlásával az idei Jótékonysági vásár megrendezéséhez.

Galéria megtekintése...

- 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 -

Miserend és Urnatemető

GPS-be XXI. Kerület BÉKE TÉR-t kell betáplálni!

Advent 3. vasárnap 2019.dec.15 - 22.

1. Advent 3. vasárnapja az ÖRÖM vasárnapja, az Úr közelsége miatt.
    - Ma délután osztják szét a cserkészek a Betlehemi Lángot.
    - Ma este Karácsonyi koncert, alatta lehet szentgyónást végezni.
  2. Legyünk kitartóak a rorate szentmisék látogatásában!
  3. Kedden plébániánk cserkészei viszik be az Országházba a Betlehemi Lángot.
    - Kedden este Fehérváron Kaszap István ünnepi püspöki miséje.
  4. Szerdán mondókára várjuk az édesanyákat.
  5. Csütörtök reggel tartjuk a szentségimádási órát, este a felnőttek bibliaórája.
  6. Szombaton a rorate szentmise után kezdjük állítani a karácsonyfákat. Kérjük a férfiak segítségét.
    - Szombat este a cserkészek gyújtják meg a negyedik gyertyát az adventi koszorún.
  7. Karitászunk vasárnap és szerdán osztotta ki a sok munkával összegyűjtött, és becsomagolt élelmiszer adományt.
  8. Kapható a Kincses kalendárium, képes falinaptár, gyermeknaptár. Az egylapos naptárt vigyük el minden ismerősnek!
  9. Készüljünk a jövő évi Kongresszusra: nézzük a honlapját, jelentkezzünk önkéntesnek, áldozatosan fogadjunk vendégeket(!!), vegyünk részt a május 16-i eucharisztikus lelki napunkon.
  10. Egy hete új kis életet kaptunk: Papp Benjámin 3,8 kg/58 cm. Gondnokunk Ernő bácsi unokája. Isten éltesse! Hajnali szentmiséinken egy tíz éves kisfiú életéért imádkozunk! Az Arany János ("Kék iskola") tanulója.