Betöltés...

Név: Budapest Csepel-Csillagtelep Rk. Plébánia
Bankszámlaszám: 11721026-20016715
Név: Csepel Jézus Szíve Egyhàzközség Alapítvànya

Nagyböjt 5. vasárnap 2024.márc.17 – 24.

1. Ma a szentföldi keresztényeknek gyűjtünk!
    Szent József ünnepe közeledik, a 9-órai szentmisében áldjuk meg az édesapákat. A szentmise után áldomásra hívjuk őket.
    Hétfőn a Werner kórus próbája.
    Szerdán mondókára várjuk az édesanyákat.
    Csütörtökön a szentmise előtt szentségimádás, utána pedig a karitász gyűlése.
    A pénteki keresztutat a karitász vezeti.
    Péntek este éjszakai keresztút Pesthidegkúton.
    Szombaton a kicsik hittanja és a kiscserkészek foglalkozása.
  2. A jövő vasárnap VIRÁGVASÁRNAP. A 9-órai szentmise a kolostor udvarán kezdődik.
  3. Előre hirdetjük, hogy a nagyheti szertartások a szokott időben lesznek:
    Nagycsütörtök 19,00; nagypéntek 19,00; nagyszombat 20,00. Húsvét vasárnap reggel ételt szentelünk.
    Köszönöm, hogy közel harminc cserkész vett részt az ünnepi koszorúzáson!
    Szombaton nagyszerűen sikerült a tavaszi hittanos kirándulás; odafelé keresztúttal, visszafelé boldog játékkal.
  4. A hét elején jutott tudomásomra, hogy három csepeli iskolát is följelentettek, és meghurcoltak a szülők. Mindhárom alaptalan volt. Az egy hónapja elindult pedofil-hisztéria miatt lehet rá számítani, hogy a neveletlen gyermekek szülei, akár bosszúból is följelentgetnek ártatlan nevelőket. Kérem, hogy a tanári karok és a normális szülők fogjanak össze a tanárok és az iskolák védelmében!
  5. Csütörtökön délben megszületett a legkisebb sváb: Scheuring Vince 3,520/49 cm. A fiatal szülők második gyermeke, nagyszülei ötödik unokája. Isten éltesse őket!